3 Eylül 2013 Salı

Salihlide evinin bahçesinde helikopter yapıyor

Evinin bahçesinde helikopter yapıyor Salihli'ye bağlı Yılmaz beldesinde yaşayan 25 yaşındaki Hamdi Karakoç, çocukluk hayalini gerçekleştirmek amacıyla evinin bahçesinde helikopter yapmak için çalışma başlattı.
Salihli ilçesinin Yılmaz beldesinde yaşayan 25 yaşındaki Hamdi Karakoç, çocukluk hayalini gerçekleştirmek amacıyla evinin bahçesinde helikopter yapıyor. Karakoç, AA muhabirine, çocukluk hayali olan helikopterin yapımına 2 yıl önce başladığını, evinin bahçesinde boş vakitlerinde bunun üzerinde çalıştığını söyledi.
Günde 2-3 saatlik zamanını helikopter için ayırdığını anlatan Karakoç, "Çocukluğumdan beri helikoptere karşı büyük bir merakım vardı. Kendime sürekli olarak 'Bir gün bu helikopteri yapacağım' diyordum. Uzun yıllar gerek internet ortamında gerekse diğer araştırmalarım sonucunda helikopteri yapmaya karar verdim. 2 yıl önce de yapımına başladım" dedi.
Karakoç, eğitimini ilkokul 5. sınıfta bıraktığını, helikopteri uçurmak için sonuna kadar çalışacağını belirterek, "Bütçem kısıtlı. Evimin geçimini gündelik çiftçilik işlerinde çalışarak sağlıyorum. Helikopterin gövde ve bazı parçaları içinde şu ana kadar 3 bin lira harcadım. Param oldukça ya da biriktirebildikçe helikoptere parça alıyorum ve ağır ağır mesafe alıyorum. Helikopteri tamamlamak için 3 bin liraya daha ihtiyacım var" diye konuştu.
"Helikopteri yakından görmedim" Hayatında helikoptere hiç binmediğini, hatta yakından bile görmediğini anlatan Karakoç, helikopteri tamamlaması halinde ağırlığının 200 kiloyu geçmeyeceğini ve tek kişilik olacağını söyledi.
Karakoç, tek dileğinin yaptığı helikopterle uçmak olduğunu ifade ederek, "Daha sonra güneş enerjisi ile çalışan araba ve evimin elektriğini güneş enerjisinden üreten bir sistem yapmayı hayal ediyorum. Şimdi bir taraftan da bunların araştırmalarına başladım" ifadesini kullandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder